Finance

Jak to mají studenti vysokých škol s financemi? Dnešní ekonomická situace se liší od finanční situace v době, kdy jsme my, maminky, byly mladé studentky vysokých škol. Jak se liší finanční situace studentů na střední škole oproti finanční situaci studentů na vysoké škole?
karty k účtu.jpg
Na střední škole to má většina studentů lehčí, než studenti vysokých škol v tom ohledu, že jim rodiče přispívají víc, než studentům vysokých škol.
Jak moc to mají studenti vysokých škol těžké? Platit studium není v současné nic lehkého. I když si třeba říkáte, že kéž byste se vrátili do studentských let, kdy byl život lehký a bez povinností.
Výhodou je jen to, že je v současné době vysoká poptávka po brigádnících a je možnost vysokých výdělků. Když je student iniciativní a cílevědomí, dokáže si najít brigádu, která ho baví a je dobře placená.
Určitě jste někdy ve svém životě slyšeli slovní obrat “chudý student”? Je doopravdy chudý student střední školy? Ne, vysvětlím. Zásadním rozdílem mezi studentem střední školy a studentem vysoké školy je fakt, že student střední školy nemá žádné téměř povinnosti (a to i učení, protože učivo na střední škole se od učiva na vysoké škole liší a je mnohem jednodušší), bydlí zadarmo a peníze, které si vydělá, může utratit své peníze za to, co jen chce on sám. Zatímco vysokoškolák je už starší, má mnohem více povinností a už se od něj očekává, že nebude dostávat kapesné, že si bude platit téměř vše sám a ještě přispívat na domácnost.
kostkovaná košile.jpg
Závěrem napíši jen to, že je studium na vysoké škole je časem, kdy by se mělo “dítě” postavit na vlastní nohy a začít žít svým vlastním životem- tím myslím, že by se mělo začít samofinancovat (ze svých vlastních příjmů si platit své vlastní výdaje) a začít přispívat na chod domácnosti (v případě, že se ještě neosamostatnilo a žije stále v domě svých rodičů).