Nebuďte nerudní, i Vy nakonec podlehnete

Je pochopitelné, že skloubit život nejmladších a nejstarších někdy opravdu nejde. Nebo to jde jen velmi ztěžka. V zahrádkářské kolonii, kdy si vidíte pomalu do talíře, musíte ale s projevy u sousedů tak nějak počítat. To víte, a když přijedou za babičkou a dědou vnoučata? Nějaký ten hluk také musíte strpět. Tak to je.
trampolína s ochrannou sítí.jpg
Buďte tolerantní.
I Vy jste byli dětmi. I Vy jste skotačili a pořvávali na sebe. I projevy radosti nebyly tiché. A když prarodiče na vedlejší zahrádce pořídili trampolínu s ochrannou sítí, nedivte se, že vnoučatům se na jejich zahrádce líbí! A když k tomu přidáme bazén s vodou. Co víc by si mohli všichni přát?
trampolína s ochrannou sítí a děti.jpg
I Vás to jednou čeká.
Uvědomte si, že jednou budete také prarodičem. Budou k Vám jezdit vnoučata a Vy je rádi uvidíte. Vždyť jsou to pokračovatelé Vašeho rodu! Co uděláte? Dáte jim snad pokyny, aby se způsobně vyhýbali záhonkům, nebo vzali motyčku a okopávali brambory? To by k Vám brzy přestali jezdit!
Víte, co uděláte? Určitě začnete zatravňovat rovné plochy. A proč? Protože první, co bude na zatravněné ploše stát, bude trampolína s ochrannou sítí! A hned vedle vybudujete rovnou a pevnou plochu pod nafukovací bazének. No přece by Vaše vnoučata nešla vytrhávat plevel, nebo jednotit mrkev. Vaše vnoučata se na Vaší zahrádce budou bavit. A věřte, že radostný jekot při každém výskoku na trampolíně s ochrannou sítí bude dozajista provázen. Úplně stejně, jako to dělají teď děti u sousedů.
Buďte shovívaví. Změňte svůj brblající postoj na radostné pozorování dospívající generace. Přejte těm dětem trampolínu s ochrannou sítí! Jednou tutéž shovívavost budete vyžadovat od Vašich sousedů! A možná to nebude dlouho trvat. Kluk je sice ještě na škole, ale holka? Ta má známost už několik let.
Vidíte? Jedno malé zamyšlení a děti ze sousední zahrádky odešly s prarodiči na procházku. Nyní si užijte klidu. I trampolína s ochrannou sítí má volno.