Nad velikostí rohové sedací soupravy přemýšlejte důkladně

Může to znít legračně, až směšně, ale mezi námi je stále mnoho těch, co si zamilují na první pohled sedací soupravu v kamenném obchodě, nebo v e-shopu, a přitom vůbec neznají rozměry místnosti, kam ji chtějí umístit. A je v zásadě jedno, zda půjde o panelákový byt, nebo pokoj v rodinném domě. Zkrátka před nákupem rohové sedací soupravy musíte mít jasno v jejích rozměrech, abyste o ni nezakopávali, a aby prostor nezahltila tak, že by byla dominantním kusem nábytku a vy jste se tu cítili stísněně.
rohová sedací souprava.jpg

Rozměry jsou rozhodující

První, co byste měli provést, je tedy stanovit její maximální rozměry. Posloužit k tomu může několik papírových krabic nebo židlí, kterými ohraničíte prostor, kde sedací souprava bude umístěna. Posouváte jimi a rozhodujete se, co je moc, a co naopak málo.
Jakmile máte jasno v maximálních rozměrech, popřemýšlejte nad jejím využíváním. Jak početná je vaše rodina? Budou k nám často chodit návštěvy? Máte děti? Máte domácí mazlíčky? Tehdy se můžete přiklonit k variantám – menší sedačku pro samotáře, anebo větší kus pro početnou rodinu.
skleněný stolek u gauče.jpg

Intimní prostor anebo dostatek soukromí

Pokud toužíte po rohovém řešení, které zaujímá tvar písmene L, vězte, že má jednu zásadní výhodu. Sbližuje totiž partnerské vztahy tím, že si lidé při vzájemném rozhovoru hledí více z očí do očí. Často se stává, že si tu jeden druhému složí hlavu do klína a oba se cítí spokojeně. Anebo přesně naopak, pokud každý z vás řeší něco samostatně a nechce být rušen, každý má dostatek soukromí – stačí se posadit ke konferenčnímu stolku odděleně.
pantofle u gauče.jpg

Jak ji umístit do prostoru

Někdy to bývá oříškem i pro bytové architekty, ale v současné době není problém zabrousit na Internet a porovnat desítky podobných řešení v interiérech, která by vás mohla oslovit. Někdy stačí skutečně jen náhled a máte jasno, že právě takové řešení je to pravé. Posezení může vykrýt roh místnosti, případně vytvořit částečný předěl, anebo místnost přepažit od jídelního koutu, či od místa, kde si budou hrát vaše děti.