Jaká je kultura podnikání společnosti NaturaMed Pharmaceuticals?

Po delší době jsem si koupila seriozní časopis pro ženy a přiznám, i proto, že při výběru časopisu z něho vypadla obálka a na ní lákavým písmem: Národní průzkum. Vyhrajte zájezd v hodnotě 50 000 Kč.
Jsem soutěživý typ, ráda luštím křížovky, rébusy, vyplňuji tikety a vše odesílám s nadějí na výhru. A má přání ohledně výher „ti nahoře“ s láskou plní.
Popohnána nedávnou výhrou celá natěšená rozbalím obálku a pozorně a několikráte po sobě čtu. Zdá se být snadné – vyplníte dotazník, získáte zdarma dárek, a to balení norského doplňku stravy OmegaMarine Forte+, kdy běžná cena dosahuje 399,- Kč. Ale vy ho získáte zcela ZDARMA! Společnost tvrdí, že jen jako poděkování za účast v průzkumu. Navíc budete zařazeni do slosování o zájezd v hodnotě 50000,- Kč! 
porcování tablet
Hledám dovětky a malá písmenka. Neshledávám nic „podezřelého“, jako např. to, že se zavazujete k pravidelnému odběru jejich výrobků, které ovšem již budete hradit. Jak je něco výjimečného a zcela zdarma, jsem ve střehu. Ne tím způsobem, že co nejdříve vyplňuji, registruji se, odesílám, ba právě naopak.
Pravda, hodnověrnou informací na mne zapůsobila větička pod čarou ve „Shrnutí hlavních výhod účasti v národním průzkumu“. Sděluje, že: Dozorovým orgánem je Státní zemědělská a potravinářská inspekce.
rybí olej kapsle

Také na vás působí sdělení důvěryhodně? Přišlo mi, že SZPI zaštiťuje tuto akci a téměř bych podlehla. Ovšem jen do té chvíle, než jsem zjistila, co znamená „dozorový orgán SZPI“. Je třeba pečlivě číst. Co se týká slovního spojení „dozorovým orgánem je SZPI“ znamená, že provozovatel zašle na Státní zemědělskou potravinářskou inspekci formulář, kde oznámí činnost, v jakém potravinářském odvětví bude podnikat. Pozor! Takových podniků je v České republice registrováno dalších 70 000!
Postřehla jsem, že se společností NaturaMed Pharmaceuticals byly v minulosti problémy.
Sedám k internetu a vygúglím tiskovou zprávu Státní zemědělské potravinářské inspekce ze  4.5.2010, kdy inspekce řešila případ obchodních praktik společnosti NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
A mám jasno. Dotazník putuje do koše, doplňky stravy nepoužívám a naději na zájezd jsem pohřbila.
A vy se sami rozhodněte …