Co vyzkoušet zakrslého králíčka?

Králíčci jsou poměrně roztomilí tvorečkové a na mazlení v domácím prostředí doslova stvoření. Pokud vaše děti nemají alergii na srst nebo jiné překážky, které by bránily chovu králíčka, nemusíte se bát si ho pořídit.
polibek s králíčkem
Velká výhoda je, že králík nepotřebuje tolik času na intenzivní péči jako například pejsek. Takže s ním brzo ráno nemusíte akutně ven a podobně. Pravdou ale je to, že i králíček reaguje na povely jako pes. Patří totiž mezi inteligentní živočichy a některé věci se snadno naučí. Například když na něj zamlaskáte nebo zavoláte, pozná Váš hlas a přiběhne, jelikož bude očekávat buď nějakou dobrotu, nebo pohlazení. Je to živý tvor, který také touží po přijetí.
trpasličí králíček
Nebude ale v bytě moc zapáchat?

Kdo má příbuzné na vesnici a někdy se byl podívat v králíkárně, tak mohl nelibě ohrnout nos nad zápachem typického sena a výkalů. Představa toho, že by to takto vonělo v pokoji je opravdu odstrašující.
Chov v bytě je trochu odlišný. Králíčka můžete snadno naučit chodit na kočičí záchod, který bude s vhodnou dřevitou podestýlkou. Samozřejmě bude chtít pravidelně čistit. A nebojte se, králíček je čistotný, jakmile mu čistota záchůdku nebude vyhovovat, tak vám to dá patřičně najevo a buď udělá potřebu mimo záchod, nebo ho pořádně rozhrabe, aby upozornil na to, že jste na něho zapomněli.
chlupatý králíček

Je to milý a přítulný společník.

Nejlepší je si pořídit králíčka od malinka. Snadno si na sebe všichni zvyknete. Jen je třeba vzít v úvahu, že nemá rád změny. Když si zvykne mít záchůdek na tomto místě, tak ho tam bude mít, i když vy ho přemístíte. Vaši novou pozici umístění bude ignorovat. Králíček je inteligentní tvoreček a sice nerozumí konkrétním slovům nebo příkazům, které byste mu chtěli dávat, ale rozhodně pozná negativní tón v hlase a bezpečně ví, že se děje něco, co není správné. Jeho reakcí bude útěk do bezpečí, což v tomto případě je jeho klícka nebo přepravka.

Pamatujte na to, že i on je živý tvor, který potřebuje lásku a péči, ale za vše se vám dokáže vřele odměnit svoji přítulností.