Dámská kabelka aneb proč jich my ženy musíme mít tolik

Psaníčko

Základem je psaníčko. Bude to znít jako reklamní klišé, ale vězte, že na tomto fenoménu něco je. Lidé nebývají rádi obtěžkáni velkými zavazadly, a pokud si jen trochu mohou situaci odlehčit, udělají to. O ženách to platí dvojnásob a právě psaníčko je řešením takříkajíc ideálním. Existují jich tisíce druhů, z nejrůznějších materiálů, způsobů zapínání, vzhledových kreací, barevných tónů, vzorů, mohou být opatřeny vtipným potiskem, elegantním krajkovým vzorem, křiklavou barvou, nebo být decentní a nenápadné. A co je jejich společným prvkem? Pohodlně je uchopíte v jedné dlani.
červené šaty i kabelka.jpg

Střední velikost

Kabelky menší a střední velikosti na dvě krátká ucha jsou praktickým univerzálním doplňkem při odchodu do zaměstnání, na večírek, na soukromou párty. Nenosí se sice na rameni, dobře však padnou jako oděvní doplněk zavěšené na předloktí. Nezapomínejte také na to, že ženy musí do kabelky vměstnat tolik předmětů, což muži nikdy nedokážou pochopit. Těm stačí strčit do kapsy peněženku a mobil, nemusí mít s sebou balzám na rty, zrcátko, šminky, náhradní punčochy, krém, sponky do vlasů, hřeben, menstruační vložky atd.
kabelka na ruku.jpg

Prostorná

Říká se jí „hobo“, většinou mívá tvar praktické větší kabely, co se nosí přes rameno. Je možné ji využít i na menší nákup a s touto kategorií kabelek se setkáváme nejčastěji. Některé ženy jim dávají přednost, zatímco je jiné bytostně nesnáší a namísto nich se po městě pohybují s batůžkem . Prostorné kabelky nejsou sice moc „trendy“, ovšem zejména starší ročníky na ně nedají dopustit.
hnědá taška.jpg

Shopper

Speciální nákupní modely s uchy zavěšenými na pevných kovových úchytech a s vyztuženými švy již podle názvu prozrazují, k čemu se využívají. Stačí se rozhlédnout kolem sebe v supermarketu a zaměřit se na zavazadla a brzy zjistíte, že v nich ženy odnáší i objemnější nákupy, zatímco nám, mužům, postačí docela obyčejná igelitka.