Vzít zdraví do svých rukou

Problémy se zdravím patří k těm nejhorším. Když nás zužuje opravdová bolest a je nám skutečně špatně, zcela samozřejmě vedou naše kroky k doktorovi. Pokud nám pomůže, vše je v pořádku. Jenže lékaři jsou v dnešní době přetíženi a mají ambulance věčně přeplněné. A tak zkušenosti mnohých z nás nejsou právě nejlepší, zvláště, když naše potíže přetrvávají, jsou možná psychosomatického původu a vyžadují hloubější a na čas náročnější péči. Setkáváme se tak s netrpělivostí lékařů, nezřídka se stává, že nás odkáží na další specialisty a ti zase k dalším. Nám je však stále stejně, ne-li hůře, protože jsme navíc stresováni dlouhým čekáním a nedočkáme se přístupu, jaký bychom si představovali.
elektronický lékařský záznam
JAK ZASTAVIT NIKDY NEKONČÍCÍ KOLOTOČ?
Chronické potíže se leckdy odhánějí mávnutím ruky, i lékaři mají sklon je mnohdy bagatelizovat. Ještě častěji však odcházíme s pořádnou náloží léků, které často neléčí samotnou příčinu nemoci a navíc mají spoustu nezanedbatelných vedlejších účinků. Jeden problém tak vyprovokuje další a dostáváme se do kolotoče, který se zdá, že nikdy neskončí.
Není se co divit, že stále více pacientů vyhledává pomoc v přírodních metodách léčby jako je homeopatie, akupunktura, fytoterapie, akupresura a mnohé další. I když si říkáme, od čeho jsou tady lékaři, aby si s našimi zdravotními problémy poradili, starat se o svoje zdraví sami nás však mnohdy okolnosti sami donutí.
srdeční tep

AKTIVNÍCH PACIENTŮ PŘIBÝVÁ
Ať se to lékařům líbí nebo ne, zřejmě si i oni budou muset zvykat na jiné pacienty. Na pacienty vzdělané, kteří si informace shánějí i sami. Vždyť v ordinaci na ně má jejich lékař času jen minimálně. Který z nich může jejich problém podrobně rozebírat a diskutovat? A tak jsou známy případy, že člověk si sám našel na internetu svoji správnou diagnózu nebo zvládl svoji nemoc s určitou důležitou změnou ve svém životě.