Ježek bělobřichý jako domácí mazlíček

Už jste někdy viděli ježka, a pomysleli jste si, jak je roztomilý? A pokud ano, chtěli byste ho mít doma? Pokud vy ne, někdo a někde určitě ano. Hodně lidí vidí ježky jen jako přenašeče blech a podobného, ale pravda je že hodně lidí si myslelo přesně to, co bylo řečeno, že jsou velice krásní, a dokonce by je chtěli jako domácího mazlíčka. A tím přesně se ježek bělobřichý stal, domácím mazlíčkem pro milovníky těchto malých stvoření. Pojďme si o nich říct, trosku víc. 

Ježek s ponoškami

Avšak je jejich chování velice náročné, hodně lidí se tohoto rozhodlo využít a pořídili si tohoto neobvyklého domácího mazlíčka. Tyto krásné potvůrky jsou hmyzožravci, takže můžete hádat z čeho se jejich celá stravovací spektrum skládá. Takže pokud byste nakonec také, jen začali uvažovat mít tohoto tvorečka pořídit, musíte počítat i s tím faktem, že mu budete muset obstarat malá hmyzí kamarády, ze kterých si udělá svačinku. Ale žádné obavy, že nám ve škole a školce lhali, ve velice malých množstvích můžou naši mrňavý kamarádi papat i ovoce. Takže, obrázky ježků, s jablíčkem a hruškami na zádech, jsou stále krásný příklad toho, co si mohou občas, a jak už bylo řečeno, v malé dávce zobnout. 

Ježek v dečce

Dále pokud byste si ježka bělobřichého opravdu pořídit chtěli, nezapomeňte se dobře podívat po nějakém dobrém chovateli, který se o ježečky dobře stará a staral, přece jen to jsou křehká a malá stvoření. Zároveň se ujistěte, že máte vše potřebné na chování ježečka, než vůbec začnete řešit, jestli, a kde vůbec si ho pořídit. Přece jen, každý domácí mazlíček, potřebuje hodně lásky a zodpovědnosti. No, a pro ty z nás, kteří ježečka doma nechtějí, ale přijdou nám roztomilí, nezbývá než nic jiného než koukat na roztomilá videa, a fotky od jiných chovatelů, kteří svým pichlavým domácím mazlíčkům, dávají tu lásku a péči, kterou si zaslouží.