Vybíráme manželskou postel

Manželství – co je na něm tak báječného? Kromě toho, že jsme už navěky spoutaní s osobou, kterou milujeme a nemáme strach to vykřičet do celého světa, je neméně důležité i společné soužití v domě nebo bytě, který si zařídíme dle našich představ. A každý manželský pár potřebuje i dokonalou postel, na užívání všech pozitivních aktivit v maximálním pohodlí.

A to víte, že nesmí být vůbec obyčejná!
postel z palet

Požadavky na postel pro dva

1.    Manželská postel by měla být za všech okolností rozměrná. Prostor pro dva sice nemusí přímo vyžadovat tu největší velikost, ale zpravidla se vybírá větší a taková, která poskytuje maximální komfort na ležení a spaní.

2.    Výška postele je rovněž při jejím výběru nesmírně důležitá. Aby vám vstávání z ní nedělalo problémy a probíhalo naopak hladce, zvažte vyšší rámy postele.

3.    Odolnost je něco, co nesmíte podcenit. Taková postel musí unést větší náklad a zátěž a být připravená vydržet v dokonalém stavu řadu let bez toho, aby se zničila.

4.    Samotný design je zcela jenom na vašem uvážení. Musí nejen perfektně ladit s interiérem vašeho domova, ale být i vkusná a stylová. Dáte přednost čelu postele nebo zvolíte postel s nebesy? Důležitý je i materiál, který vám bude zdobit ložnici. Dřevo je neskonalou klasikou a v mnoha ohledech nejlepší volbou, ale nic nezkazíte ani kovovou variací.
obraz lesa

V každém ohledu je potřeba vybrat do vaší manželské postele i dokonalou matraci. Ta by měla mít záruku na několik dlouhých let, být dostatečně odolná, pohodlná a výškově dostatečně tlustá. Pokud toužíte po opravdovém luxusu, pořiďte si nastavitelný rošt poloh, který vám udělá i perfektní pohodlí při čtení nebo uleví vašim nohám díky jejich zvednutí.

Rozhlédněte se i v zahraničí

Jestli vás v našich končinách nezaujala žádná postel (i když jsou nesmírně kvalitní a vzhledově přímo ukázkové), můžete mít poněkud vyšší nároky na její výběr. V takovém případě se můžete rozhlédnout v cizině. Třeba na nějakou dokonalou a ve vašem stylu natrefíte v Německu, Rakousku nebo i u našich sousedů na Slovensku.