Ubytování s dětmi v Dolní Moravě nemusí být žádná nuda

Zabavit děti na dovolené j někdy docela obtížný úkol i pro zkušené matadory, kteří pro druhé organizují různé výpravy, sportovní soustředění a dovolenkové pobyty. Děti totiž vyžadují svým způsobem odlišný přístup, který se také odvíjí od jejich věku či pohlaví. Malé děti zabavíte snáz, ty většinou pozitivně vnímají každý moment, kdy s nimi podniknete jen pouhý výlet do přírody, ovšem starší děti se mohou s vámi začít nudit a možná si budou chtít vytvořit zábavu po svém. Co jim nabídnout v případě ubytování s dětmi v Dolní Moravě?

krása hor

Zkuste to se stezkou v oblacích – ta by je mohla zaujmout, protože je vystavěna relativně vysoko nad zemí a je odtud zajímavý výhled do okolní krajiny. Dolní Morava se nachází v oblasti, kde se střetávají okraje tří pohoří – Králického Sněžníku, Jeseníků a Orlických hor, a tohoto výhodného postavení byste mohli využít k dalším výletům.

Praděd – usedněte do auta a vydejte se na nejvyšší horu Moravy – Praděd. Není odtud daleko, přibližně 70 km, což je asi půl druhé hodiny jízdy autem. Výlet stojí za to, pokud je slunečné počasí a vymetené nebe, s výbornou dohledností, protože z rozhledny na Pradědu je pohled na horské stráně skutečně zajímavý.

Stezka v oblacích v Dolní Moravě

Dlouhé Stráně – v katastru obce Loučná nad Desnou, která je vzdálena od Dolní Moravy asi hodinu jízdy autem, se nachází skutečně impozantní stavba – přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně. Tuto stavbu si nenechte ujít, patří ke světovým unikátům a prohlídku vodního díla si můžete zarezervovat přímo na webových stránkách.

Cykloturistika – pokud nejste leniví, jízda na kole vám tu prospěje. Kola se v Dolní Moravě dají pronajmout, i když je samozřejmě výhodnější mít kola vlastní. Cyklistických tras je v okolí nepřeberné množství, můžete autem popojet i dál a svézt se třeba po návrší Orlických hor z Velké Deštné až do Bartošovic v Orlických horách.