Sparta Praha

Sparta byla v posledních letech spíš pro smích. Předváděla mizerné výkony, za zvučné posily, které pořádně ani nehrály, vyházela stovky milionů a nálada v kabině také nebyla kdovíjak úžasná. Nyní se však začíná blýskat na lepší časy, protože se týmu ujal jeden z nejzajímavějších českých trenérů Jílek. 
fotbalisti na zápase
Jílek má ohromnou výhodu – jeho předchůdci předváděli tak žalostné výkony, že hůř dopadnout nemůže. A vzal to pěkně od podlahy. Nejdříve se zbavil přebytečných hráčů jako Vatajelu, Civič nebo Mebrahtu a začal nakupovat. Nevydal se cestou riskantních zahraničních nákupů, ale soustředil se na domácí ligou ošlehané borce jako Lischka, Trávník nebo Kozák. Aby toho nebylo málo, přišli také mladíci Graiciar, Krejčí nebo Vindheim. 
Podíváme-li se aktuálně na soupisku týmu, vypadá velice dobře. Jediným slabším místem zůstává i nadále defenziva, kterou by však měli výrazně pozvednout Vindheim s Lischkou a také návrat tureckého stopera Kayi. Trenér Jílek se nechal slyšet, že v přípravě velice dobře pracuje Kaya a naznačil, že s ním počítá do základní sestavy. Dalším plusem je jistě setrvání středního záložníka Kangy.
pyrotechnika na zápase
I v případě Sparty se jeví být největším problémem zdravotní stav hráčů. Bořek Dočkal je po další operaci a není jisté, kdy bude fit. Hráče jako Kadlec či Ben Haim si na hřišti pamatuje už málokdo z nás. Na konci posledního ročníku se zranil i Drchal a Libor Kozák je kapitola sama pro sebe. V přípravě to také odneslo i koleno Martina Frýdka, takže Sparta by mohla být na začátku tohoto ročníku velmi oslabena. Což se i v prvním kole projevilo a to když Sparta prohrála doma proti Slovácku 2:0. Druhé kole vypadalo úplně jinak. Sparta úplně rozdrtila Jablonec a úplně zaslouženě vyhrála. Uvidíme, jestli naváže na podařený výkon proti Slovácku. Pokud by se Sparta dostala do základní skupiny Evropské ligy, tak by to byl úspěch