Skladování nevyužitých palet může někdy představovat značný problém

Poměrně běžně se stává, že se těžké dřevěné přepravky povalují po zemi, často ledabyle poházené po sobě, překáží a zpomalují celý proces práce ve skladu tím, že se neustále někdo musí zabývat jejich odklízením a stohováním. Ukládat je na sebe do vysokého sloupce však vyžaduje nasadit speciální techniku, není totiž v lidských silách lézt po hromadě prken a těžké kusy zdvihat až do desetimetrové výše.
Ideálním pomocníkem v supermarketech, ve spedičních firmách, ve skladech a ve výrobě je skladovací stroj. Jedním z nich je např. Paltower 50, který zvládne uskladnit na ploše pouhých zhruba dvou čtverečních metrů až 50 palet.
poničené palety.jpg

Jaké výhody obnáší skladovací stroj

· Především spoří čas. Po stisknutí tlačítka obsluhující personál zajede s ručním nebo elektrickým vozíkem s paletou přímo pod zásobník a stroj zdvihne celý sloupec palet, aby zásobník uvolnil pro další kus.
· Máte přesný přehled o počtu skladovaných přepravek, stroj je pochopitelně počítá.
· Odpadá veškerá ruční práce, obtížné nakládání přepravek do výšky, snižuje se tím nebezpečí úrazu takřka na nulu.
· Na pracovišti nepanuje chaos, nikde nic nepřekáží a všechny přepravky jsou vystohovány v jednom sloupci ve speciálním boxu, který je součástí stroje. Jeho konstrukce je robustní a zaručuje také ochranu materiálu před odcizením.
přepravky na paletách.jpg
· Obsluha je velice jednoduchá až primitivní, pouze jedním tlačítkem. Není zapotřebí pneumatických ani hydraulických systémů, vše ovládá elektromotor s velmi nízkou spotřebou elektrické energie. Obsluhující personál nemusí být kvalifikovaný, stačí základní vzdělání.
· Stroj je možné umístit do interiéru i do venkovních prostor, lze jej vybavit automatickým hasebním systémem a vyžaduje minimální nároky na údržbu a servisní zásahy.
· Palety se vkládají a odebírají ze stohu v počtu od jedné do pěti kusů současně a při jejich manipulaci je prakticky vyloučeno jejich poškození.