Péče o nemovitost určenou k bydlení


Rodinný dům

Často zde bývá pro jeho obyvatelé více práce než v tom panelovém, ale na druhou stranu má také své výhody, takže je na každém, což preferuje. Když jsme jeho vlastníkem, tak nám patří kompletně celý a celý ho musíme také udržovat v dobrém stavu. Jistě už jste někdy viděli nějaký dům, kde dlouho nikdo nebydlel a došlo to až do takového stadia, že je nyní vhodný leda tak na demolici. Dost záleží na aktuálním stavu, protože novostavbě stačí běžný úklid a máme klid, ovšem u starého domu se může ledasco pokazit a některé části budou možná potřebovat větší investice.

stavba domu

Pro rozsáhlejší rekonstrukce je také výhodné mít kompletní plány domu, protože potřebujeme vědět, kde vedou rozvody. Navrtat totiž díru do kabelu s elektřinou není rozhodně nic radostného. V panelovém domě jsou starosti menší z důvodu, že vlastníme pouze bytovou jednotku, takže třeba opravu střechy platí všichni a řeší se na schůzi společenství vlastníků.

Společenství vlastníků

Nákupem bytu se stáváme jeho vlastníkem, což nám dává jistá práva. Nebudeme už muset platit plný nájem, ovšem stále tu jistá částka je, protože z něčeho musí jít správa celé nemovitosti. O výdajích se pochopitelně jedná na schůzi, kam právě může přijít každý vlastník bytové jednotky. Účastí nic nepokazíte. Budete totiž v obraze, co se týče aktuálního dění a plánovaných oprav. O řadě věcí můžeme i hlasovat či se zapojit do diskuse a vyjádřit tak svůj názor. Přeci jen domů chodíte každý den, takže máte jistou představu, co by se ve společných prostorech dalo zlepšit či co by jim naopak uškodilo.

panelové domy

Vedení těchto schůzí a celkové řízení údržby celé nemovitosti můžete svěřit správě nemovitostí Brno střed. Z jejich webových stránek vyčtete, že poskytují ve správě kompletní služby, takže vše bude v pořádku. Kdybyste chtěli odborníky navštívit osobně, tak je najdete na adrese Příkop 843/4 – IBC v Brně.