Ne každý má dost

Dnešní lidé narážejí pomalu na každém kroku na potřebu za něco platit. Tu se musí něco koupit, tu se musí uhradit nějaký účet za něco, co člověk využil. A je logické, že zatímco se některé výdaje v případě finanční tísně oželet dají, jsou i věci, které se musí zaplatit stůj co stůj. Jenže je logicky dost zapeklitou situace, kdy se má platit, jenže není čím.

Nemělo by to nikdy dojít až tak daleko, ale dochází k tomu. Protože si lidé ne vždy vydělávají tolik, kolik by potřebovali, respektive si nezvládnou našetřit dost na to, aby bylo kde brát ve chvílích, kdy je zaskočí nečekané výdaje nebo výpadek či pokles příjmů.

EU mince

A co s tím? Co si počít, když peníze nejsou, ale platit se musí? Je-li tomu tak, není vyhnutí a člověk si musí někde zažádat o půjčku. Protože to bývá velmi často jediný způsob, jak finanční těžkosti zvládnout.

Ovšem získávání půjčky je nejednou nad síly toho, kdo ji potřebuje. Protože se to tradičně neobejde bez takových záležitostí, jako je prokazování schopnosti splácet, což obnáší potřebu mít dostatečně vysoké příjmy. Dále se u půjček obvykle vyžadují i čisté registry dlužníků, i absence exekucí a jiných komplikací. A v tomto ohledu nedokáže někdo s nedostatečnými příjmy obstát a odejde z banky s nepořízenou.

eura bankovky

Ovšem ani to ještě není konec světa, protože se u nás dá sehnat třeba i nejlevnější americká hypotéka. A o tu se žádá nesrovnatelně snáze. Zde se totiž nemusí prokazovat ani extrémně vysoké příjmy, stačí jen příjmy postačující ke splácení, nemusí tu být na škodu ani nějaký ten záznam v registrech dlužníků. Protože je tu splácení zaručeno zástavou žadatelovy nemovitosti, která je dostatečnou garancí toho, že se nebankovní společnosti její peníze v pořádku vrátí.

A protože se taková nebankovní hypotéka získává snadno, těší se mezi lidmi ve finančních nesnázích nemalé oblibě.