Dámské boty do tanečních nejsou jen obyčejné lodičky

Především je důležité předeslat, že právě na obuvi nejvíce záleží, jak budou taneční kurzy ve vašem podání probíhat. Nevhodný výběr může průběh celého kurzu znehodnotit tak, že jej předčasně opustíte, anebo na společenské akce tohoto typu nadobro zanevřete.
Boty tedy musí výborně padnout, jde o speciální typ, jež budete nosit pouze pro tento druh pohybu na parketové podlaze. Je to dáno materiálem pro jejich výrobu, který se přizpůsobuje jak vašemu chodidlu v případě stélky a vrchní usně, tak i podrážky.

taneční

Skelet se vyrábí z velmi kvalitní kůže, případně ze saténového polotovaru, materiál musí být natolik měkký a poddajný, aby se tvaru klenby, nártu a paty přizpůsobil. Podrážky se zhotovují z tzv. broušené semišové kůže, která zajistí, aby boty s jemností klouzaly po povrchu parket, ale nesmí podkluzovat, jak tomu bývá u plastových a pryžových podrážek a podpatků. Nemůžete se zkrátka vydat do prvních lekcí s obyčejnými lodičkami, vyšli byste z nich s otlaky a puchýřem, nehledě na nebezpečí pádu na tvrdou podlahu.

Podpatky

Často kladené otázky na různých webových diskusích, jak vysoký by měl být. Ideální výška podpatku pro boty do tanečních je 4 – 5 cm. I při této výšce jsou výrobky velmi elegantní, není nutné riskovat pohyb po parketu na větší výšce a jehlových podpatcích. V každém případě musí být spodek podpatku opatřen broušenou kůží, která se nachází i v přední části podrážky.

ples

Uzavřené nebo otevřené

Dnes se na společenská pravidla bontonu hledí s odlišným metrem než před desítkami let, do tanečních nejsou nutné modely s uzavřenou špičkou, hodí se spíše ty otevřené, ale podmínkou je pevná pata ukotvená usní ze tří směrů, se zapínáním přes nárt.

Barevné provedení

U dámské obuvi tohoto typu jsou možnosti barevných kombinací s barvou šatů poměrně omezené, přesto lze volit mezi klasickou oblíbenou černou, stříbrnou, či odvážnou zlatou. Ideální barevná varianta, která se hodí ke všemu, je tělová, ta je jakousi sázkou na jistotu.