Co dělat v situaci, když už nezvládáte splácet vaši hypotéku

V dnešní době si málokdo může dovolit pořídit vlastní bydlení bez toho, aniž by si vzal hypotéku. Pokud i vy jste se uvázali hypotékou, abyste si mohli pořídit vlastní bydlení, je možné, že vás během doby splácení úvěru na bydlení potkají různé nenadálé situace, které mohou být pěkně nepříjemné, ale je potřeba je okamžitě začat řešit a nenechat zajít daleko.

Řeč je například o problémech se splácením úvěru . Nikdy nevíte, jaká svízelná životní situace vás může během splácení úvěru potkat, proto je chytré informovat se pro jistotu dopředu o možných řešeních.
necelé dvě hodiny

Nejčastější životní situace, kdy nemůžete splácet váš úvěr:


· Ztráta zaměstnání


· Úmrtí partnera


· Rozvod


· Dlouhodobá pracovní neschopnost


· Nemoc


· Invalidita

ŘEŠTE MOŽNOST NENADÁLÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍ UŽ S PŘEDSTIHEM
mince a prasátko

Některé z těchto případů můžete řešit již dopředu a předejít tak případným problémům do budoucna. Můžete si totiž k vašemu úvěru zřídit pojištění pro případ neschopnosti splácet. Vaše splácení si tak budete moci při takové nenadálé situaci přerušit a ke splácení se jednoduše vrátit později. Pojistit se můžete pro případ částečné nebo trvalé invalidity, smrt a také pro případ ztráty zaměstnání nebo dlouhodobější nemoci.

Záleží ovšem jen na vás, zda chcete již od začátku splácení investovat vaše peníze do takovéhoto druhu pojištění či zda si raději budete ušetřené peníze dávat stranou pro nenadálé účely a pak je použít na případné splácení úvěru, když budete po nějakou dobu bez příjmu.

Vždy se ovšem vyplatí být na některou z výše uvedených nepříjemných a nenadálých životních situací připraveni, protože v případech nesplácení vašeho úvěru by vás čekali nejen sankce, ale také by to mohlo dojít až k exekuci a vy byste mohli přijít o střechu nad hlavou. Buďte proto připraveni a vytvořte si dostatečné finanční rezervy pro vaši větší jistotu.