4 živočichové z hlubin, kteří doopravdy existují

Je velmi těžké se dostat do hloubek, kterým vládne tlak a tma a pro člověka je zde nemožné přežít déle. Nejznámější ponorka s lidskou posádkou, která to dokázala, se jmenovala Alvin. Byla konstruována pro zdolání hloubek až 4500 metrů. Jinak všechny ostatní fotografie pochází ze sond, které odolají tak velkému tlaku. Pojďme se podívat na pár neuvěřitelných úlovků.

podmořský svět
1.      Cystisoma
Tento organismus podobající se krevetě se nachází v otevřených mořích. Jeho maskování spočívá v průhlednosti jeho kůže. Na internetu se nachází jen několik fotografií, protože je velmi vzácné toto malé stvoření jak najít, tak zdokumentovat. Průhledné je i jeho střevo.
2.      Hlístoun červenohřívý
Hlístoun patří do kmenu strunatců a řádu leskyňovců. Uvnitř jeho těla jsou kosti, a proto se jedná o nejdelší kostnatou rybu na světě. Dosahuje délky až 8 metrů, tělo má zploštělé, při pohybu se jeho tělo vlní a my můžeme spatřit duhové barvy, které se díky světlu kamer odráží od jeho šupin. Žije v hloubkách, a proto fotografie jsou velmi vzácné. Dříve byl zaměňován za mořského hada a váže se k němu legenda.
3.      Hlubokoomořský Ďas
Také se označuje jako Ďas mořský a patří do čeledi ďasovití. Ďas je dravá ryba, která obývá hlubiny tropického a mírného podnebného pásma. Svou potravu vábí pomocí světelného zdroje ke svým ústům. Díky stavbě těla se lehce schová pod písek na dně moře, kde vyčkává na kořist.
Tato ryba se loví za gastronomickými účely. Je to specialita, za kterou zaplatíte vysokou cenu. Avšak mě osobně neláká sníst rybu k obědu.
podmořský svět
4.      Chiméra
Chiméry patří do třídy paryb, to znamená, že mají kousek historie spojený se žraloky. Jejich ocas připomíná bič, mají velikou hlavu a chybí jim spiraculum, což je štěrbina mezi prvním a druhým žaberním obloukem. Například se vyskytuje u rejnoků.
Samce a samičku rychle poznáme, protože je u nich pohlavní dimorfismus. Každý je jinak zbarvený.
Proto je tak málo oceánských organismů ještě neobjevených, možná v budoucnosti najdeme způsob jak odolat tlaku a objevíme všechny mořské krásy, které před námi příroda pořád skrývá.