Účinky zeleného čaje


Zelený čaj je mimořádně chutný nápoj a díky jeho účinným složkám, které mají dopad na naše zdraví, je taky velmi oblíbený. Jaké účinky zelený čaj má?

Antioxidanty

V zeleném čaji se nachází spousta antioxidantů. Konkrétně se jedná o antioxidanty, které nazýváme katechiny. Katechiny dokážou rozšířit antioxidační kapacitu, a tím ho chrání před oxidačním stresem. Antioxidanty nás chrání před vznikem chronických onemocnění, a proto bychom jich měli ze stravy získávat co nejvíce.

čaj

Vysoký krevní tlak

Účinky zeleného čaje na tlak jsou známé již po celé staletí. Působí totiž na jeho snížení. Přírodní léčiva na podporu snížení tlaku často obsahují extrakty ze zeleného čaje. Pomáhá totiž rozšiřovat cévy a tím snížit krevní tlak na cévy a naše srdce.

Mozek

Zelený čaj má také pozitivní vliv na náš mozek. Díky sloučeninám, které obsahuje, nás může chránit před některými onemocněními mozku, jako je například demence, Parkinsonova choroba nebo obávaná Alzheimerova choroba. Napomáhá také lepší paměti.

Hubnutí

Zelený čaj nám může svou pravidelnou konzumací také pomáhat při hubnutí. Pomáhá totiž k lepšímu spalování kalorií a podpory procesu termogeneze. Účinky zeleného čaje na hubnutí sice nejsou tak moc vysoké, ale jako podpora hubnutí je to určitě skvělý doplněk. Nezapomeňte, že konzumaci nemůžete přehánět.

Prevence rakoviny

Tento čaj může také sloučit jako prevence rakoviny. Pomáhá totiž udržovat zdraví našich buněk před poškozením. A poškození buněk může vést k rozšíření nádorového bujení. Pro své zdraví tedy konzumujte pravidelně zelený čaj.

čaj

Pokožka

Zelený čaj má skvělý vliv také na naši pokožku. Dokáže předcházet některým kožním onemocnění a také působí proti stárnutí kůže, udržuje ji déle mladistvou, udržuje její elasticitu a také účinně působí proti tvorbě vrásek. Není divu, že se extrakty z čaje používají i do pleťové kosmetiky.