Sport pro chlapy

Pro správné muže prý tohle babské okopávání není. Tvrdí mužové si mají vybrat něco jiného, a pokud chtějí být tvrdí v kolektivu a s míčem, nemůže být pro ně lepší volby nežli ragby. Anglicky a u nás dříve psáno rugby.
Ano, to je tensport tvrdých a ocelových mužů. To jsou borci, a ne jako ty hadrové panenky, co se po jednom kopnutí svalí jak chrobák a půl hodiny naříkají na hřišti. Kdepak. Správný chlap se zvedne a jde znova do mlýna i se zlomenou nohou, bez ruky, nebo bez hlavy.Americký fotbal, odnož ragby
Ehm. Tak to ne, to jsem samozřejmě drobátko přehnal. Dnes se již i v ragby hlídá zranění a hráč nesmí porušit předpisy a stanovy.
Slyším nějaké hlasy, co to má společného s moukou. S jakou moukou? A tak, už vím, napsal jsem do mlýna. Chá chá, to nemá s moukou nic společného. Mlýn se v ragbyové hře jmenuje rozehrávka. Chlapi se porůznu drží a rozhodčí mezi ně hází míč. Ten je šišatý jako šiška v omáčce. To ne že by jej hráči ragby takto domordovali, to ne. Je takový, protože je to tak od začátku, kdy ragby vzniklo. Což se stalo již v devatenáctém století, kdy vznikal fotbal. Tedy správně česky kopaná.
Někomu asi vadilo, že se do míče dle pravidel kopané může jen kopat, a tak vymyslel to, že se může vzít do ruky a davaj. Tedy, davaj se s ním na útěk. A to je základem ragbyového klání. Donést míč na čáru kde končí hřiště. Ne na tu dlouhou, ani na své straně, ale na tu krátkou a pěkně na stranu soupeře, který ji pochopitelně brání, a touží soupeři provést nemlich to samé. Takže se snaží oba týmy, a ten, který to umí lépe, ten zápas vyhrává.Ragbyový mlýn
Domnívám se, že je zbytečné zde psát pravidla, jednak jsou dlouhá a jednak je asi každý drsný muž zná.
Na webu ragby Online chlap se časem dočtete také o tomto odvětví a dozvíte se další a další zajímavosti, samozřejmě že i z jiných sportovních oborů. A pokud si chcete hru se šiškou zkusit, zajděte si do nejbližšího klubu.