Snížení tělesné hmotnosti s keto dietou

Změna jídelníčku nás mnohdy stojí opravdu mnoho sil. Jenomže pokud chceme zhubnout, tak jistě chápeme, že bez změny se to neobejde. Máte kila navíc? Trápíte se a nevíte co s tím? Jenomže do nějakých diet se nechcete pouštět, protože vás už mnohokrát zklamaly? Nemusíte nad všemi hned zlomit hůl. Existují totiž způsoby, které opravdu fungují.

Právě od toho je zde keto dieta.

muž hamburger

Říká se jí také ketogenní nebo proteinová či bílkovinná. To proto, že v jídelníčku se vyskytuje spousta bílkovin a proteinů. Zároveň se však omezují cukry, tuky a sacharidy.

Vlastní tělo s přísunem velkého množství bílkovin začne spalovat tuky. Jak toho docílí? Docílíte toho pomocí stavu zvaného „ketóza“. Tento přirozený proces tělo běžně provádí, ale ne v takovém množství v jakém bychom potřebovali, takže naše tělo do tohoto stavu přivedeme. Zároveň však musíme dbát na stravu bohatou na vitamíny, minerály a veškeré další prvky, proto je zde speciálně vytvořený jídelníček společně s jídly, která se dají snadno zakoupit až na několik týdnů dopředu. Podle toho, kolik chcete shodit kilogramů. Někdo potřebuje dvou týdenní kůru jiný pěti týdenní.

ruce zelenina

Jídla se dají připravit velice snadno. Navíc je zde spousta možností na různé svačiny, míchají se koktejly, velice snadno a jednoduše, můžete si udělat sladké palačinky, budete mít bohaté obědy a dokonce i skvělé a chutné večeře. Přes den spoustu energie, takže žádná špatná nálada, ale právě naopak, třeba i vás to nabudí natolik, že budete chtít změnit svůj jídelníček napořád a k tomu přidat trochu zdravého pohybu. Začněte zlehka, abyste si to oblíbili. Sami uvidíte, jak se budete každý den cítit o poznání lépe.

Ketóza v těle vzniká až po dvou nebo třech dnech od úpravy jídelníčku. Proto, aby se nespalovalo svalstvo, a svalová hmota se pojídá více bílkovin, proto jsou jídla bohatá na obsah zdravých bílkovin, přitom obsahují minimum cukrů a sacharidů.