Poznejte své vnitřní démony

Máte ve svém životě určité vztahové vzorce, které vás od nepaměti provázejí a které se neustále opakují znovu a znovu? Každý si neseme určitě zakódované způsoby chování a toho, jak reagujeme na určité situace. Většinu těchto vzorců si přinášíme z raného dětství, z dob, kdy jsme ještě neměli ani potuchy o tom, že se s nimi jednoho dne budeme potýkat i ve své dospělosti. Může se jednat o nevědomé nebo podvědomé nastavení naší mysli a většinou je to určité nastavení vůči našemu okolí. To, jakým způsobem probíhaly naše interakce s rodiči, sourozenci, prarodiči, kamarády nebo jinými blízkými lidmi, má velmi stěžejní vliv na naši dospělou psychiku.

psychické problémy

Psychika v dospělosti je do jisté míry doslova obroušena našimi životními zkušenostmi. Proto umíme spoustu věcí zvládnout, prakticky vyřešit celou řadu problematických situací, zapomenout na některé křivdy, kterých se na nás jiní lidé dopustili, a odpouštět. Kromě toho je naše duševní stránka celkem elastická, snadno na spoustu věcí neklademe důraz, protože pro nás nejsou důležité, umíme rozlišit, čemu dáme ve svém životě a co naopak opomeneme. Přes všechny tyto kompetence dospělosti se však v každém z nás nachází nějaké palčivé temné místo, resp. celá řada míst, kde máme své Achillovy paty.

ilustrovaná meditace

Tato temná místa jsou naopak neuvěřitelné háklivá na spoustu věcí, na které reagujeme impulzivně, pudově a ve většině případů naprosto iracionálně, bohužel však nejsme schopni pochopit a sami sobě odůvodnit, proč tomu tak je. Na prapůvod těchto projevů a jejich příčiny jsme totiž už dávno zapomněli, stejně jako na mnoho jiných věcí z našeho dětského období.

Jsou však řešení, díky kterým můžeme naše potíže vyřešit jednou provždy. Bohužel nám nepomůže žádný zázračný lék nebo jiná medikace. Tím hlavním způsobem léčby je sebepoznání. Musíme se ponořit do hlubin své mysli, svých vzpomínek a najít místa, která jsou v naší duši opředena tajemstvím. Posviťte si na své vnitřní temné stránky, na vaše démony, poznejte je, zjistěte, proč jsou tam, kde jsou a společně s odborníkem se naučte s nimi komunikovat tak, aby již nadále do vašeho života nezasahovaly.

S odhalením těchto vnitřních příčin jednání vám pomůže psychoterapie v Praze http://drahomirasinova.cz/.