Máte úraz?


O tom, že je pravidelný pohyb velice důležitý pro naše zdraví, toho bylo napsáno už opravdu hodně. Shodli se na tom vědci z celého světa už hodně dávno, a přesto se najdou lidé, kteří raději tráví volný čas sezením na gauči u televize. Jenže pokud se člověk pravidelně nehýbe, začne jeho svalstvo degenerovat a kosti se stávají náchylnějšími k úrazu. K tomu může člověk přijít prakticky kdykoliv a kdekoliv, i během chůze. Stačí zakopnout a máte úraz na světě.

úraz kolene

Právě časté úrazy jsou důvodem, proč tolik lidí volí raději zábavu v obýváku než nějaký sport. Být v pracovní neschopnosti a nemít dostatek financí je v dnešní době opravdu problém, protože všechno neustále zdražuje. Proto je nutné mít dobře zpracované pojištění, které vám poskytne pojištěné plnění v případě nemoci, úrazu nebo i trvalé invalidity. Na pojistní nezapomínejte ani když se žádnému pohybu mimo běžné denní činnosti nevěnujete.

Začali jste sportovat?
Pokud jste zrovna začali s nějakým sportem a vzápětí jste si přivodili úraz, by to rozhodně nemělo znamenat konec vaší snahy se sebou něco dělat. Pohyb je opravdu nutný také pro duševní zdraví, protože se při něm vyplavuje hormon štěstí, který napomáhá bojovat s úzkostmi i depresemi. Nepodceňujte pohyb, a i kdybyste opravdu měli jen dvakrát týdně jen na nákup na kole, bude to pro vás rozhodně posun vpřed.

muž vozík

Jestli jste utrpěli úraz dolní končetiny a skončili jste na vozíku, hodně záleží na tom, jak dlouho na něm budete. Některá onemocnění nebo úrazy vyžadují delší léčbu, a tak se může stát, e na něm budete upoutaní i několik měsíců. V případě že je někdo na vozíku upoutaný z důvodu nefunkčnosti dolních končetin nebo jejich absence, měl by si rozhodně pořídit pomůcky, které mu život na vozíku usnadní. Jednou z nich je antidekubitní podložka do vozíku, kterou ocení i lidé, kteří jsou na vozíku jen dočasně. Zamezí totiž vzniku dekubitů.