Komu se vyplatí vůz z půjčovny aut v Praze

Buďte bez starostí – být vlastníkem čehokoli hmotného, má svá pro a proti. Podstatnou výhodou je, že tu věc můžete využívat prakticky nepřetržitě, 24 hodin denně, a v jakémkoli rozsahu. Nevýhodou je, že jste plně zodpovědní za její funkčnost, technický stav a veškeré činnosti, které s tím souvisí. Máte-li kupříkladu byt neb dům, musíte se postarat o jeho údržbu, myslet na to, investovat nějaké peníze a čas, zkrátka čím více nemovitostí, tím více starostí, i když vám vydělávají např. pronájmem. A pověříte-li správou majetku nějakou osobu, stále ji musíte kontrolovat a dohlížet na její činnost.

provoz na silnici

Totéž se týká motorového vozidla, tam je situace dokonce vyhrocenější, neboť to není relativně nepohyblivý objekt, na který nepůsobí tolik vnějších vlivů. Navíc musíte platit za povinné pojištění, za technické kontroly, za dálniční známky, a za náhradní díly, které se rychleji opotřebovávají, než jak je tomu u domovních stavebních materiálů.

provoz na dálnici

Doba se mění a dnes se také přizpůsobujeme situaci na trhu a ve společnosti. Když se podíváme do historie, zjistíme zajímavá fakta: V 70. a 80. letech minulého století bylo u nás vlastnictví auta spíše chloubou, mnoho lidí cestovalo autobusy a vlaky a hromadná doprava byla naprosto běžnou součástí života. V 90. letech se na náš trh dostaly zahraniční vozy, začalo se podnikat a mnozí z nás měli vůz z prestižních důvodů. Ubývalo pasažérů ve vlacích a autobusech, ale stále jich byla převaha.

V novém miléniu se trend počtu osobních aut v rodinách začal prudce navyšovat, hlavně po hospodářské krizi, po roce 2009. Spolu s tím se narostl počet autopůjčoven. Půjčovny aut Praha Autopůjčovna Milan nasadily rozumné a dostupné ceny a tím začaly vytvářet jistou alternativu – namísto vlastnictví auta využívat jeho občasný pronájem. Vyplatí se to hlavně tomu, kdo autem nejezdí do práce, a kdo jej potřebuje jen občas – na dovolenou, na velký nákup, na rekonstrukci bytu, na prodloužený víkend na chalupu atd.