Jak rychle uklidit domácnost před návštěvou, když nemáte dostatek času.

Zná to každý z nás. V této uspěchané době nemáme dostatek času na nic. Musíme s dětmi do školy, do práce, na nákup, udělat s dětmi úkoly a do toho se nám čas od času ohlásí návštěva, před kterou se chceme vytáhnout skvělým občerstvením a perfektně uklizenou domácností. Při úklidu lze při dodržení pár pravidel ušetřit nějaký čas, který můžete věnovat ostatním přípravám.
čistý interiér
Dejte na první dojem
Zamyslete se, co u vás návštěva uvidí jako první, než dojde na gauč, ke stolu nebo na jiné místo, kde budete sedět. Jako první to zpravidla bývají vchodové dveře. Určitě bude působit dobrým dojmem, budou-li čisté s naleštěnými skly. Dále návštěva uvidí vaši předsíň. Zde si při odkládání svršků a případně bot všimne zrcadla a podlahy, které by měli být čisté. Dále věnujte pozornost místu, kde bude návštěva sedět, gauč či židle a stůl také očistěte.
Pozor na nádobí
Nádobí, které budete používat při servírování, raději přeleštěte. Návštěva si určitě všimne spíše špinavé sklenice než drobků na zemi. Při rozhovoru s vámi se koneckonců budou věnovat vám a nádobí, ze kterého budou jíst a pít.
Poházené věci
Občas to zná každý, všude se válí oblečení, hračky nebo jiné věci, které nejsou na svém místě. Pokud nemáte dostatek času je uklidit tam, kam patří, bude určitě lépe a čistěji působit, pokud je dáte všechny na jedno místo než když budou roztahané po celém bytě.
úklidové prostředky
Koupelna v hlavní roli
Koupelně věnujte hned po čistém nádobí největší pozornost. Tu pokud je to jen trochu možné ukliďte celou a dobře. Je to místnost, kde bude vaše návštěva o samotě a má tak čas a prostor si jí v klidu prohlédnout. Samozřejmostí je vyleštěné zrcadlo, čisté umyvadlo a toaleta. Ovšem nezapomínejte na čistý a suchý ručník pro utření rukou a také na vytřenou podlahu beze skvrn.
Při dodržení těchto několik pravidel bude mít každá vaše návštěva pocit, že máte skvěle uklizenou celou domácnost.