Hlavní důvody, proč si prodloužit studentský život a jít na vysokou školu

Jít pracovat, nebo nadále studovat? Asi nejdůležitější otázka absolventů střední školy. Jaké jsou však výhody studií na vysoké škole, kromě závěrečného titulu a následného lepšího uplatnění?
Úlevy a slevy
Mezi hlavní výhody vysokoškolského života patří nejrůznější úlevy na daních a slevy na pojištění, cestování atp. Nejvíce možností zahrnuje tzv. ISIC karta, která otevře studentům brány k tisícům slevám. Co se týče benefitů od vlády, mohou studenti využívat v dopravním prostředku slevy 75 % z ceny jízdného po celé České republice. Na brigádách pak studenti nemusí platit daň ve výši 15 %.
schody knihovny
Možnosti vzdělávání mimo obor zdarma
Mnoho univerzit nabízí svým studentům možnost rozšiřovat své vzdělání také na jiných fakultách, než je jejich mateřská. Můžete si tak do svého rozvrhu zařadit zdarma např. studium cizího jazyka nebo kurzy programování, a to i přesto, že studujete úplně jiný obor. Do této kategorie můžeme zařadit taky velké možnosti nejrůznějších sportovních kurzů, které jinde stojí nemalé poplatky.
Stipendia
Stipendium. Milý příspěvek od univerzity chodící pravidelně v určitých obdobích. Pokud jste z větší dálky, než ze samotného města a okolí kde studujete, můžete si zažádat o ubytovací stipendium. To se pohybuje v řádech tisíců ročně. Mezi další častá stipendia patří ta za dobré výsledky na škole, případně sociální stipendia.
ukončení studia
Erasmus a zahraniční výjezdy
Pokud Vás láká zahraničí, můžete využít možnosti univerzity a odjet až na rok studovat do zahraničí. Univerzity Vám navíc uhradí podstatnou část nákladů spojených s tímto výjezdem. Dále můžete využít nejrůznějších stáží v oboru v cizích krajinách, a také kurzů a konferencí pořádaných na spřátelených univerzitách.
Volný čas
Volný čas se liší obor od oboru. Když si to ale zprůměrujeme, nadále na vysoké škole platí letní prázdniny. A u mnoha oborů jsou navíc delší, než na škole střední! Většinou se totiž na vysokou školu nastupuje až v polovině září.