Chlorové tablety vám nesmí chybět, pokud máte bazén

Chlorové tablety do bazénu patří mezi základní přípravky v péči o vodu, které vám rozhodně nesmí chybět. Jsou praktické a dobře se dávkují. Plovák v kombinaci s jejich pomalou rozpustností zajistí, že je aktivní látka v nich obsažená, tedy Cl, rovnoměrně distribuována do celého vodního prostředí. Tím se dosáhne ochrany vody před vznikem nežádoucích jevů v celém objemu.
K sehnání jsou ve dvou variantách:
· Pro větší objemy vody se hodí varianta MAXI o hmotnosti 200 g
· Pro menší objemy vody použijte variantu MINI o hmotnosti 20g
Obě možnosti jsou běžně k dostání. Prodávají se v baleních od jednoho po deset kilogramů. Vždy tak můžete mít potřebné množství.hpool

Voda v kondici snadno a rychle, stačí pravidelná kontrola

Aktivní Cl je nejběžněji používaná látka k péči o vodu a její spolehlivost a funkčnost je léty ověřena.
· Koncentraci Cl v e vodě je nutné pravidelně kontrolovat pomocí testerů a případně ji doplnit. S tabletami to půjde snadno. Přesné pokyny k manipulaci a dávkování udává výrobce na obalu, řiďte se tedy uvedenými informacemi a nic vás nepřekvapí.

· Před použitím přípravků určených k údržbě vody je bezpodmínečně nutný ještě jeden krok. Zjistěte hladinu pH, rovněž pomocí testerů, a případně ji upravte do požadovaných hodnot. Ty se musí pohybovat v rozmezí 6,8 -7,6. Bez požadované hodnoty nebudou přípravky správně fungovat.

· V horkých letních dnech pravidelně kontrolujte koncentraci Cl ve vodě. Velmi vysoké teploty těmto přípravkům nesvědčí a požadovaná koncentrace může rychleji klesat a je nutné ji častěji doplňovat. Budete-li ale údržbu provádět pravidelně, problém by nastat neměl.
S chlorovými tabletami bude údržba bazénu snadná a nezabere vám mnoho času, jen vložíte do plováku a o zbytek se postará vítr a vodní hladina. Voda tak bude zabezpečena v celém objemu a vy si můžete v klidu užívat koupání a odpočinku.sea