Musí být oprava bazénových čerpadel prováděna specializovanou firmou?

Asi není lepší pocit, než se v horkém letním dni ponořit do svěží, chladivé vody bazénu. I to je koneckonců důvod, proč jej najdeme v nějaké formě prakticky u každého rodinného domu či chaty nebo chalupy.

Avšak udržet vodu v dobrém stavu po celou sezónu není nic snadného. Naštěstí nám s tím pomáhá několik užitečných vynálezů. A tím snad nejdůležitějším z nich je filtrační zařízení.

Jeho princip je jednoduchý. Čerpadlo nabere vodu z bazénu, prožene ji přes filtrační materiál, kde se zbaví nečistot, a následně ji vypustí zpět. Tento cyklus probíhá neustále a zajišťuje, že tam žádné napadané nečistoty dlouho nezůstanou.

bazen4

Bohužel, jako všechny ostatní věci, ani filtrační zařízení není nerozbitné. Může se poškodit kterákoliv jeho část. Tou nejčastější však bývá čerpadlo. A není divu, přeci jen, právě ono je zde nejvíce namáháno a odvádí nejvíce práce. Je tedy jasné, že se také nejdříve opotřebuje.

Co však dělat, když taková situace nastane? V první řadě je nutné jej odpojit od elektřiny. A nestačí jej pouze vypnout, je nutné jej vytáhnout i ze zásuvky. Tak nebudete riskovat ránu proudem, pokud by byl některý z drátů vedoucích elektřinu obnažen.

bazen7

Dále jej vytáhneme a zhodnotíme, co se vlastně stalo. Pokud je to možné, najdeme příčinu poruchy a zvážíme, jak náročná oprava bazénových čerpadel http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/ bude. Zvládneme ji sami, nebo je nutné jej odvézt do specializované firmy?

Zde je nutné zvážit několik věcí. Tou první je, zda je přístroj ještě v záruce. Pokud ano, a poškození nevzniklo vaší vinou či špatnou manipulací, pak je zde situace jasná. Pokud bychom se totiž pokusili o domácí správku, pak by záruka propadla.

Pokud však již záruční lhůta uplynula, pak záleží na tom, o jaký typ problému jde. Je třeba také vzít v úvahu stáří čerpadla i jeho celkový stav. Vyplatí se nám jej opravovat, nebo je lepší koupit nové? To vše je třeba zvážit, abychom udělali správné rozhodnutí. Jinak bychom totiž snadno mohli litovat.