Amatérská volejbalová liga

AVL míří konečně na Moravu

Sezóna 2001-2002 byla klíčová pro další rozvoj AVL. Soutěž totiž zamířila do největšího moravského města Brna, zaznamenala raketový úvod (v 1. ročníku bojovalo 17 družstev a povedlo se zorganizovat i Letní obdbobu soutěže) a zároveň zde našla i svého hlavního reklamního partnera - firmu Mizuno. To ocenili zejména všichni hráči družstev, kteří získali slevy na zboží a spoustu krásných cen. Hned v prvním roce se ve vítězném družstvu Kia Ora objevil šikovný manažer Michal Urbánek, který pak již sám organizoval Letní AVL Brno a bude organizovat i další ročníky Mizuno AVL v Brně. Možná tu vyrostou i nějací budoucí mistři světa.

Sezóna 2002-2003

V letošním ročníku se bude Mizuno Amatérská volejbalová liga hrát v Praze, kde už budou 3. ligy, Chomutově, Ústí nad Labem, Hradci Králové, v těchto městech budou vždy dvě ligy, a v Liberci a Brně, tady bude zatím vždy pouze jedna liga, ale při letošním dalším předpokládaném nárůstu družstev, budou tato bojovat o možnost hrát v příštím ročníku těchto soutěží buď v 1. nebo ve 2. ligách.
Nic netrvá věčně, a tak i my máme letos jednu změnu mezi organizátory. Vlasta nám přesídlila z Liberce do Mladé Boleslavi, a proto se organizace Mizuno AVL Liberec ujme Jirka Smutný alias Smutňák. Aby Vlastě nebylo v Boleslavi bez AVL smutno, přemýšlíme o tom, že to zkusíme s amatérským volejbalem smíšených družstev i tam. A která další města máme v plánu? To se uvidí podle příležitostí a našich fyzických možností, ale rádi bychom AVL rozšířili postupně do všech krajů a velkých měst.

Ustanovení pro družstva

Družstva se stávají účastníky AVL zaplacením startovného pro daný region a zasláním soupisky. Obojí musí splnit do vypsaného termínu. Družstva jsou povinna splňovat regule AVL pro daný region a to: Za každé družstvo smí nastoupit pouze hráči a hráčky uvedení v té době na soupisce daného družstva. Na finálovém turnaji smí nastoupit hráči a hráči daného družstva, kteří jsou uvedeni na soupisce a nastoupili za toto družstvo již minimálně na dvou turnajích. Vždy řádně ve sportovním oblečení.

Smíšenost

Na hřišti musí za družstvo nastoupit minimálně 2 ženy případně min.2 muži (povolené varianty 2Ž+4M,3Ž+3M,4Ž+2M)

Neregistrovanost

AVL se nesmí účastnit aktivní hráči družstev účastnících se krajských a vyšších soutěží dospělých organizované při ČVS , ligových soutěží dorostu. Povoluje se účast jedné registrované hráčky na hřišti za družstvo AVL(krajská soutěž dospělých nebo liga dorostenek). Je povinností každého družstva označit registrovanou hráčku na soupisce "R". Je-li na soupisce družstva uvedena více jak 1 registrovaná hráčka, družstvo je povinno být vybaveno jednotnými trikoty. Nesplňuje-li družstvo tyto podmínky(např.hra v pěti hráčích) dojde k určenému zápasu pouze za souhlasu soupeře za přítomnosti přiděleného rozhodčího. Jinak následuje kontumace.

Přestupy

Přestupy se povolují a to pouze do konce kalendářního roku a zároveň max. 1 přestup každému hráči(tj.není možný přestup zpátky)

Dopisování hráčů na soupisku

Dopisování nových hráčů a hráček je povoleno a to pouze do konce kalendářního roku(tzn. poslední možnost je ráno na prvním turnaji v novém roce).

 

Bodování zápasů

Všechny zápasy AVL se hrají na 2 vítězné sety. V každém zápase se mezi družstva dělí 3 body do tabulky. Pokud zápas skončí 2:0, vítězné družstvo si připíše 3 body a poražené družstvo žádný. Pokud zápas skončí 2:1, vítězné družstvo získá 2 body, poražení 1 bod. Při rovnosti bodů v konečné tabulce rozhoduje mezi družstvy vzájemný zápas (minitabulka vzájemných zápasů v případě rovnosti bodů u více družstev).

Ustanovení pro organizátora

Distribuovat včas mezi zúčastněná družstva(tj.doručit minimálně 14 dní před turnajem). Rozpis obsahuje : samotný rozpis utkání daného turnaje, aktuální pořadí před turnajem, kontakty na organizátory a povinná reklamní loga. Do 2 pracovních dnů po turnaji umístit aktuální pořadí na příslušné webové stránky. Ručit za bezchybné využití sportoviště s ohledem na co největší zefektivnění času pronájmu (dbát na rychlé střídání družstev na hřištích). Dbát vnitřních pokynů pronajímatele sportoviště. Náležitě pečovat o dodané reklamní panely. Při jejich poškození či ztrátě na vlastní náklady zajistit opravu či náhradu. Náležitě spravovat propůjčené předměty ke hře(balony, počítadla). Při ztrátě povinnost náhrady, při opotřebování se pořadatel zavazuje k výměně. Hraje se nejlépe venku.

 

 

................................................................................................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

All Rights Reserved ©2018